Hangi Elektronik Sigarayı Seçmeliyim?

Elektronik Sigara Çeşitleri ve Özellikleri

Hangi elektronik sigara sizin ihtiyacınızı karşılar sorusuna bu yazıda cevap bulabilirsiniz. Elektronik sigaralar 3 ana kategoriye ayrılır. Bunlar: Nargile içim(DL), Sigara içim(MTL) ve Kullan at Pufflardır(MTL). Peki Nargile içim, (yani DL) ile sigara içim (MTL) farkları nelerdir? Nargile içim(DL), ağzınızdan nefes alırcasına makinenin dumanını bekletmeden ciğere götürdüğünüz içim tarzıdır. Sigara içim(MTL) ise günlük kullanılan sigara gibi önce ağız boşluğunuza doldurduğunuz sonra ciğerinize yolladığınız tarzda içilir.

Not: Bazı iki coil içeren cihazlar hem MTL hem DL için seçeneği sunabilir.

Hangi Elektronik Sigara En iyisi

Sigara İçim(MTL) Elektronik Sigaralar

Modellinin sonuna ‘Elektronik Sigara’ eki almış modellerdir. Ürünlerimizin çoğu Sigara içim sınıfına girer. Bu cihazlar sigarayı bırakmak isteyen kullanıcılar için tavsiye ettiğimiz modellerdir. Fiyatları nargile içim cihazlara kıyasla daha uygundur. Caliburn A2 , Elf Bar RF350 , Smok Nfix Pro , Vaporesso Osmall Gibi modeller sigara içim modellerdir.

Nargile İçim(DL) Elektronik Sigaralar

Modellerinin sonlarında ‘POD KIT’ yazan modellerdir. Elektronik sigaralara kıyasla daha yüksek watt gücü, daha yüksek şarj kapasitesi ve likit haznesine sahiplerdir. Yüksek aroma hissiyatı ve yoğun duman arayan kullanıcılara tavsiyemizdir. Sigara içim modellere kıyasla çok yoğun duman çıkarabilirler. Smok Nord 5, Smok IPX80 , Smok Nord 2 gibi modeller nargile içim modelleridir.

Kullan At Pufflar

Kullan at pufflar da sigara içim gibi kullanılsalar da likit dolum özelliğinden mahrum bırakılmışlardır. Yanlarına ek olarak herhangi bir likit almanıza gerek yoktur. Sundukları inanılmaz yoğun aroma tadı ve uygun fiyatları ile ilk kez elektronik sigara kullanacaklara tavsiyemizdir. Seçtiğiniz aromanın damak tadına uyduğuna emin olun zira tütünlü bir vozolu meyveli bir vozol yapmak mümkün değildir. Çekim sayısına göre ömürleri vardır.

Elfbar 5000 Çekim , Vozol 6000 Çekim , Vozol 10000 Çekim gibi modeller kullan at puff sınıfına girer.

Hangi içim tarzı için hangi likit?

Kullandığınız cihazdan maksimum verim almanız için likit alırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Eğer kullandığınız/satın aldığınız cihaz yukarıda ki kriterlere göre sigara içim bir cihaz ise salt likitlere eğer nargile içim ise E-likitlere bakmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde nargile içim cihaza alınan salt likit çok sert gelecek, sigara içim cihaza alınan E-likit ise yoğunluk konusunda hafif gelecektir. Kullan at pufflara da likit dolduğu bir gerçek olsa da likit doldurduktan sonra alacağınız tat cihazınızı ilk açtığınızda aldığınız tat kadar yoğun olmayacaktır.

Elektronik Sigara Alışverişine Başlamak İçin Anasayfamızı Ziyaret Edin