Elektronik sigaralar

Kartuş/Coil Ömrü nasıl uzatılır

kartuş ömrü uzatma

Kartuş veya Coiliniz hemen yanıyor mu?

Kartuş ömrü uzatma hakkında size yardımcı olacak bilgileri listeledik. Elektronik sigara kartuşları ortalama bir kullanım için 3-4 haftalık bir ömre sahiplerdir. Normal bir kullanıcı için uzun süre aynı pamukları kullanmak hem sağlık açısından hem de tat açısından hoş olmaz. Ancak elektronik sigaranızın pamuklarını haftada bir gibi kısa bir sürede değiştiriyorsanız bunu önlemenin yolları mevcuttur.

Likitinizi yanınızda taşıyın

Pamukların yanmasının en önemli sebebi şüphesiz pamuklar likite temas etmezken yapılan çekimlerdir. Tankınızın içinde azalan likit seviyesi pamukların da altına düştükten sonra pamuklar kurumaya başlar. Siz buna dikkat etmeyip çekim yaparsanız acı bir tat ile karşılaşır ve pamuğunuzu yakarsınız. Bu duruma engel olmak için likit şişenizi yanınızda taşımanızda fayda var.

Farklı likitler koymayın

Bu hata pamukların yanmasında ziyade sizin tat alamamaya veya kötü tat almanızla sonuçlanır. Mentollü likitten sonra kahveli likit koymak size mentollü filtre kahve içiyormuş hissiyatı yaşatacaktır. Henüz yanık tadı gelmiyor olmasına rağmen saçma bir tat ile karşılaşırsınız. Mümkün olduğunca aynı likiti kullanmaya çalışın. Kartuş coil ömrü uzatma konusunda faydası dokunacaktır.

Uzun veya sık çekimlerden kaçının

Kartuş ömrü uzatma için kesinlikle pamuklara likiti emmeleri için zaman tanımalısınız. 3-4 Saniyeden uzun çekimler gerçekleştirdiğinizde pamuklarınız kurumaya başlar. Peşpeşe çekimler ise pamukların üstüne oldukça yoğun bir stres koyacak ve onları yıpratacaklardır.

Kaliteli likit kullanın

Kullanacağınız likitin hem cihazınızla uyumlu olması, hem de kaliteli olması gerekir. Doğru alışveriş yapabilmeniz için likit rehberi yazdık, okumak için buraya tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda markası bilinmeyen merdivenaltı likitler hem sağlığınızı tehlikeye atıp hem de kartuşunuzun ömrünü kısaltabilir. Kartuş ömrünü uzatma için sizlere sunduğumuz Vapirate likitlerini sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kartuş ömrü bitebilir, yenisini alın

Pamuklarınıza ne kadar iyi bakarsanız bakın elinde sonunda uzun süren kullanımdan dolayı pamuklarınızın ömrü biter. Bu durumda cihazınızla uyumlu kartuş/coil almanız gerekir. Bu ürünler paketlerde çoklu olarak satıldıkları için her ay sipariş vermekle uğraşmanıza gerek kalmaz. Alacağınız bir paket coil size 4-5 adet olarak gelecektir bu da 4-5 ay tekrardan sipariş vermenize gerek kalmayacağı anlamına gelir. İhtiyacınız olan kartuşları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hemen elektronik sigara alışverişine başlamak için ana sayfamıza dönün.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir